Природа

Покрокова інструкція самостійного вирощування розсади чорнобривців

Добрий день, мій читач. Пишні кущики чорнобривців з різьбленим листям і яскравими квітками можна зустріти майже на всіх присадибних ділянках. Рослина відрізняється швидким ростом і невибагливістю, тому і користується великою популярністю.

Процес вирощування чорнобривців дуже простий навіть для початківця квітникаря. Особливо, якщо слідувати докладної інструкції, наведеної нижче. Пишні кущики чорнобривців.

Ілюстрація для статті використовується за стандартною Ліцензією © dachnyedela. гиЖми на палець вгору і підписуйся на канал “ідеальний город” вибір семянбархатци, або чорнобривці, як називають квіти в народі, розмножуються насіннєвим способом. Насіння можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині або ж заздалегідь зібрати з виросли рослин у себе вдома.

Але перш ніж приступити до збору насіння, необхідно упевнитися, що вони вже дозріли і квіткові коробочки повністю підсохли. Однак майте на увазі, що багато вирощені вами сорти відносяться до гібридів. Отже не всі сіянці успадкують батьківські сортові ознаки.

Ботаніки налічують близько 40 сортів чорнобривців, і всі вони дуже різні за формою, розміром і будовою квітки, висоті куща і типу листя. Якщо плануєте прикрасити свій балкон, більше підійдуть низькорослі сорти, такі як Урсула, Антигуа, Паприка, Гном і ін. коли потрібно сіяти насіння на розсадні терміни проведення процедури складно визначити, адже вони залежать від багатьох факторів:місце висадки (вулиця або будинок);сорт чорнобривців (терміни цвітіння);Клімат певного регіону;місцеві погодні умови.

Крім того, варто врахувати ризик поворотних заморозків. До кінця травня ця загроза зникає. А так як від появи сходів до початку цвітіння проходить 40-50 днів, отже, найкращим часом для закладки насіння буде кінець березня — початок квітня.

У разі вирощування культури на балконі, захід проводять в кінці лютого, тоді в квітні можна буде милуватися яскравими, що піднімають настрій квітами. Досвідчені квітникарі перед посівом орієнтуються на місячний календар, в якому вказані сприятливі дні: лютий — 7, 11, 13, 16 (для висадки саджанців в закритий грунт);Березень — 10, 12, 15 (для пересадки у відкритий грунт в першій половині травня); Квітень — 7, 11, 18 (у відкритий грунт в першій половині червня);Травень — 9, 10, 15, 17 (насіння закладають прямо у відкритий грунт). Підготовка субстрату невибаглива до грунту, але для кращого росту і розвитку варто задовольнити їх переваги.

Вони люблять пухкий, повітропроникний і в міру удобрений грунт. Для вирощування чорнобривців можна скористатися магазинної почвосмесью для квіткової розсади, підійде і власноруч приготований необхідного складу субстрат. Беруть перегній, торф, дернову землю, річковий пісок в співвідношенні: 2:2:2:1 і ретельно перемішують.

Отриману грунтосуміш обов’язково дезінфікують розчином марганцю. На дно тари, призначеної для посадки, укладають дренажний шар в 3 см з гравію, битої цегли або керамзиту. Чорнобривці.

Ілюстрація для статті використовується за стандартною Ліцензією © dachnyedela. гіподготовка посадкового матеріалаперед закладкою в субстрат насіння дезінфікують, а після пророщують. Для знезараження посадковий матеріал кладуть на 24 години в рожевий розчин марганцю, потім промивають і просушують.

Потім насіння загортають в клапоть зволоженою тканини, упаковують в целофановий мішечок і на 3 дні залишають в теплі, поки не з’являться сходи. Насіння висаджують і не пророщеними, але сходи зійдуть приблизно на 4-5 днів пізніше. Процес посіву перед процедурою субстрат зволожують теплою, відстояною водою.

Для цього використовують пульверизатор. Далі тонкої тріскою, а краще лінійкою проробляють борозенки глибиною в 1 см і між ними залишають проміжок в 2-2, 5 см. у борозенки закладають насіння (можна скористатися пінцетом) на відстані 2 см.

після цього змішують землю і пісок в рівних співвідношеннях, додають трохи золи з метою профілактики інфекції чорна ніжка і цією сумішшю засипають борозенки на 1 см. Долонею злегка трамбують і помірно поливають. Потім накривають поліетиленом і залишають в затемненому, теплому приміщенні з температурою 22-25 градусів.

Періодично тепличку провітрюють, щоб не збирався конденсат. Через 5-7 днів, коли з’являться проростки, знімають скло і контейнер зі сходами виносять на світло. При цьому температуру знижують до 16-18 градусів.

Пікірування рассадикак тільки на сіянцях утворилося по 2-4 листочка, розсаду пікірують, тобто пересаджують в окремі ємності, заглиблюючи саджанці до рівня сім’ядольних листочків. Для посадки можна використовувати також більш об’ємну тару, наприклад широкі дерев’яні ящики. Відстань між сіянцями дотримуються відповідно сорту культури (висоти дорослої рослини):високі різновиди садять через 40 см один від одного;середньої висоти — через 20 см;низькорослі — досить 15 см.

бажано дотримуватися цих рекомендацій, тоді кущики чорнобривців будуть рости пухнастими, а цвітіння рясним. Внесення подкормокчернобривци, що ростуть в квітниках і на клумбах, практично не удобрюють. При утриманні на балконі без підгодівлі не обійтися:першу підгодівлю вносять через 10 днів після пікіровки;другу в період формування бутонів;третю на початковому етапі цвітіння.

Чорнобривці. Ілюстрація для статті використовується за стандартною Ліцензією © dachnyedela. гівисадка саджанців у відкриту почвуПрежде ніж переносити сіянці на вулицю, потрібно підготувати грунт на клумбах.

Його перекопують, розбивають грудки і ретельно розпушують. Якщо грунт занадто важка, вносять великий річковий пісок і торф. Подальші дії: роблять лунки на відстані, яке вказувалося вище.

Обережно витягують саджанець разом із земляною грудкою і пересаджують в лунку. Грунт злегка ущільнюють, рослини поливають. Потім посадки мульчують шаром в 5 см.

Мульчирующим матеріалом можуть бути деревна тирса або торф. Подальший догляд за чорнобривцями має на увазі виконання наступних процедур: поливи. Проводять у міру підсихання верхнього шару грунту.

Розпушування. Необхідно для аерації грунту, виключаючи при цьому застій води і гниття коренів. Обрізка.

Для додання кущику акуратною форми чорнобривці доведеться періодично стригти. Заходи по боротьбі зі шкідниками. Хоча чорнобривці через вміст фітонцидів досить стійкі до атак різних комах, іноді попелиця все ж вражає рослини.
Виявивши ознаки присутності шкідника, кущики обмивають струменем води. А ви вирощуєте Чорнобривці?Цю та багато інших цікавих статей читайте на нашому сайті. Про вирощування орхідей з насіння я писала в наступній статті: вирощування орхідей з насіння в домашніх умовах: складно, але можливо

Related posts

Leave a Comment